בואו להתייעץ איתנו
שפות:
דף הבית בלוג השקעות בנדל"ן

השקעות בנדל"ן

4 מרץ 2019

מחפשים ערוץ השקעה חדש? יש לכם כסף זמין להשקעה ואינכם בטוחים איפה הוא יניב לכם את התמורה הגבוהה ביותר?

נתחיל מזה שעצם העובדה שאתם רוצים להשקיע, זה כבר טוב. אתם בדרך הנכונה. ידוע שהשקעה טובה מניבה הכנסה פאסיבית, והיא תחילת הדרך אל העושר.

למה לשים את הכסף שלכם בנדל"ן ואיך נכון להתייחס להשקעה כזו?

האם השקעה בנדל"ן נחשבת להשקעה טובה?

בעיני מומחי השקעות רבים (בארץ ובעולם) השקעה בנדל"ן נחשבת לערוץ השקעה בטוח וטוב. ההיסטוריה מראה שהשקעה בנדל"ן (ברוב המקרים) הראתה ביצועים טובים יותר מהשקעה בשוק המניות למשל. לעומת שוק המניות, השקעה בנדלן היא יציבה יותר ופחות תנודתית.

כשמתכננים השקעה בנדל"ן צריך לבוא מראש עם ההבנה שמדובר בהשקעה לטווח הארוך. בטווח הארוך, כמעט תמיד, מחירי הנדל"ן עולים. בהתבוננות של שנים רבות מבחינים שערכו של נכס נדל"ני נמצא במגמת עליה מתמדת.

התשואה מההשקעה בנדל"ן מגיעה בדמות של דמי שכירות קבועים או מכירת הנכס בהמשך השנים במחיר גבוה ורווחי.

לתכנן נתיב נכון של השקעה

השקעה בנדל"ן, כמו כל השקעה אחרת, דורשת תכנון והבנה על מהלכים בשוק. בהקבלה, אם אתם שמים את הכסף שלכם בשוק המניות, תלוי באיזה ערוץ כמובן, אתם תבחנו לעומק איך מתפקדת המנייה בשנים האחרונות, וכמו שעושים כולם, תנסו לרכוש אותה בערך הנמוך ביותר האפשרי שלה בכדי למקסם רווחים.

הדרך דומה גם בהשקעות נדל"ן. אתם תרצו לחפש "מציאה" שערכה נמוך ולשבח אותה כדי להעלות את ערכה. המנטורים הגדולים של השקעות נדל"ן מלמדים לחפש הזדמנויות בכל מקום, ולא רק בארץ המגורים שלכם. תוכלו למצוא שווקים מסוימים בהם ערך הנכסים נמצא ברצפה בגלל משבר כלכלי מקומי ולקנות נכס עם פוטנציאל צמיחה אדיר ביחס להשקעה (שוב, בטווח הארוך).

כמובן שכמו בכל השקעה אחרת, לא שמים את כל הביצים בסך אחד, וצריך לחלק את הכסף שיש לכם בין נכסים או סוגי השקעות שונים.

השקעה בנדל"ן בישראל

השוק הישראלי חווה עליות משמעותיות מאד במחירי הדיור במהלך העשור האחרון פחות או יותר. הביקוש העצום לדיור יחד עם העלאת מחירי מיסים וגורמים נוספים הפכו את השוק הזה ליקר מאד.

עדיין, למרות המחירים, אזרחי ישראל קונים בתים ושוכרים בתים. אין ברירה אחרת. כל אחד רוצה לגור בבית משלו.

ההשקעה בנדל"ן בישראל היא משתלמת, בעיקר אם המטרה היא דמי שכירות. לא בטוח שמחיר הדירה יעלה בצורה דראסטית בשנים הקרובות. אך בשוק השכירות, ניתן לראות מגמת עליה מתמדת במחירים. אין שנה שבה המחיר לא מתעדכן כלפי מעלה. הביקוש עולה תמיד, המחירים עולים תמיד. לכן, בתכנון נכון אפשר לרכוש נכס להשקעה בארץ עם תשואות יפות מאד.