בואו להתייעץ איתנו
שפות:
דף הבית בלוג רכישת נכס

רכישת נכס

4 מרץ 2019

על אף יוקר המחיה בישראל ועלויות הדירות הגבוהות, ישנה עליה מתמדת ברכישת נכסים בישראל. כל אחד רוצה להחזיק נכס, בין אם להשקעה ובין אם למגורים. מה עוברים בתהליך רכישת נכס ואיפה כדאי להשקיע את הכסף?

קניית נכס ישירות מקבלן

הדרך הנפוצה והמוכרת לרובינו היא רכישת נכס ישירות מקבלן. הדרך ידועה. עליכם להביא הון ראשוני לנטילת משכנתא או להעמיד את סכום הכסף המלא, תלוי בכם. ברוב המקרים העסקה הזו נחשבת לעסקה הגדולה ביותר בחיים וחשוב להגיע אליה עם הידע הנדרש ועם אנשי מקצוע טובים שיכולים לעזור לקבל את ההחלטות הנכונות בדרך לצד התגברות על נבכי הבירוקרטיה.

רכישת נכס יד שניה

מכיוון שלא לכולם יש את האפשרות לשלם על בית חדש, ישנן דירות יד שניה שנחשבות כמציאה ביחס למחיר שלהם. עקב המחירים הנמוכים יותר (ברוב המקרים), רבים מוצאים בכך פתרון מתאים עבורם.

בעת רכישת הנכס עליכם לוודא שאינכם קונים חתול בשק. גם במקרה של רכישת נכס יד שניה, בדיוק כמו בעת רכישת דירה חדשה, כדאי מאד להשתמש בשירותים של אנשי מקצוע מהתחום. תמצאו לכם עורך דין מקרקעין טוב שילווה אותכם, יועץ משכנתא ונותני שירות נוספים. אל תנסו להסתבך עם הכל לבד, כי טוב לא יצא מזה.

רכישת נכס נדל"ני להשקעה

עד כאן התייחסנו בעיקר להתחייבויות. כלומר רכישת נכסים אל מול משכנתא והתחייבות להחזירה לבנק, בהתבסס על משכורת חודשית או דמי מחיה קבועים. עכשיו נעבור לצד המעניין יותר והוא רכישת נכס כהגדרתו לא הנכס שהופך אותכם לעבדים שלו.

רכישת נכס נדל"ני להשקעה נחשבת לערוץ ההשקעה המועדף מאז ומעולם. אם יש לכם כסף פנוי ואתם מעוניינים לממש אותו תשקלו להשקיע אותו בנדל"ן טוב ומניב שיחזיר את עצמו בטווח הקצר והארוך בוודאות.

כהמלצה, תמיד עדיף לשאוף לנכס מניב מאשר לנכס מחייב. נכס מניב מכניס סכום כסף בכל חודש שמאפשר לבנות תכנית רכישת נכסים בהמשך הדרך ומאפשר למשקיעים להפסיק לרדוף אחרי כסף ולהתחיל להנות מכך שהכסף "עובד בשבילם".

ההשקעה הנדל"נית לא חייבת להיות בשוק המקומי. משקיעים חכמים יודעים לנצל הזדמנויות עסקיות כאלו בכל מדינה אחרת בעולם, בה ניתן בקלות לרכוש נכס להשקעה, כשמחירי הנדל"ן בעת הנוכחית נמצאים ברצפה (כמו יוון או קפריסין). עליכם להתעניין ולבדוק בכדי למצא את הדרך האידיאלית להשקעת הכסף שלכם במקום הנכון ובזמן הנכון.

רכישת נדל"ן להשקעה תהווה נתיב נכון להגדלת ההכנסה שלכם בטווח הארוך. תתכננו אותה נכון, צאו לדרך בלי פחד ותרכשו נכס אחרי נכס להשקעה בדרך אל העושר.