בואו להתייעץ איתנו
שפות:
דף הבית בלוג תכנון ובניית בית חדש

תכנון ובניית בית חדש

4 מרץ 2019

עומדים לקראת בניית בית החלומות שלכם? כדאי לדעת שתהליך תכנון ובנייה הוא תהליך שצריך להתבצע אך ורק על ידי מקצוענים. אף אחד לא רוצה להשקיע ממיטב כסף ומרצו, ובסופו של דבר לסיים את העבודה עם תוצאה מתחת למצופה. במידן גרופ, עם ניסיון רב בתכנון ובנייה, אנו יודעים לקחת פרויקט בצורה נכונה מהמסד ועד לטפחות, מהיסוד ועד לבית החלומות שלכם.

איזה אנשי מקצוע לוקחים חלק בתהליך? כמה זמן עתיד להימשך הפרויקט?

תכנון ובניית בית – פרויקט מורכב

כל פרויקט שקשור בבינוי נדל"ן הוא פרויקט שדורש התייחסות מקצועית. אין אפשרות להתייחס לפרויקט נדל"ני כמו בניית או שיפוץ בית בתור פרויקט פשוט, ולא כל אחד יכול לעשות את זה. התהליך מכליל בתוכו משתנים רבים, עבודה מוקפדת בצמוד ללו"ז מתוכנן מראש ויכולת מתן פתרונות לאורך הדרך לכל אתגר או בעיה.

אי לכך, פרויקטים בתחום תכנון ובנייה מצריכים ניהול ופיקוח. תפקידו של מנהל ומפקח בנייה הוא לסנכרן את העבודה בין הגורמים השונים, להפעיל כל אחד בתזמון המתאים, להקפיד שהפרויקט עומד בתקציב המוגדר ולהביא את הפרויקט לסיום בזמן המוגדר. כמובן שאלו כותרות בלבד, אבל למפקח יש עוד שלל רב של אחריות.

אנשי המקצוע שעתידים לקחת חלק בתהליך

בהנחה ואתם עתידים לבנות בית, ובהנחה כי סיימתם את כל התהליכים הבירוקרטיים הקשורים להכשרת הקרקע לבנייה ועמידה בכל התקנים והדרישות, תהליך התכנון והבנייה מתבצע על ידי סנכרון בין מספר גורמים עיקריים:

  • קבלני עבודה שונים – קבלני עבודה בתחומי הבינוי כמו בטון, טיח וכיוצא בזה
  • מעצב פנים ואדריכל – בכדי שהתוצאה תהיה מתאימה בסופו של דבר לאופי שלכם, עליכם להיעזר באנשי מקצוע מתחום הבניין בכל הנוגע לתשתית, לתכנון הפנימי של חלל המבנה וכו'. שילוב הכוחות בין מעצב הפנים לאדריכל הוא המפתח לתוצאה זו.
  • ספקים שונים – אתם בוחרים לבית שלכם את הכלים הסניטריים, הקרמיקות, המטבח ועבודות הנגרות. ברוב המקרים, כל אחד מהתחומים דורש ספק אחר, וחשוב שיהיה סנכרון והתאמה בין כולם בכדי שלא יהיו עיכובים בתהליך הבנייה.

בניית בית – הגשמת חלום

ידוע שכל אדם באשר הוא רוצה שיהיה לו מקום משלו. זה צורך קיומי. כל אחד מאיתנו, בני האדם, רוצה לגור בבית ראוי, אשר הותאם בדיוק למידותיו שלו. תכנון ובניית בית באופן מקצועי מביא בסופו של דבר לתוצאה המתבקשת. בית הוא בהחלט חלום שיכול להתגשם, אך כדי שהחלום הזה ישאר וורוד ולא יהפוך לסיוט מתמשך, לא מקלים ראש בבחירת חברת התכנון והבניה. חלומות נעימים.