בואו להתייעץ איתנו
שפות:
דף הבית בלוג משכנתא ומימון

משכנתא ומימון

4 מרץ 2019

מתכוונים לרכוש דירה חדשה בקרוב? קודם כל, בשעה טובה. רכישת דירה מהווה אירוע משמעותי בחייו של אדם, על אחת כמה וכמה בשוק הדיור בארץ. כדאי להתכונן נכון לקראת נטילת משכנתא או מימון לרכישת הדירה, לדעת איך מוציאים את המקסימום מהעסקה עם הבנק ואיך מתמודדים לאורך השנים עם המשכנתא.

נטילת משכנתא דרך הבנק

הלוואת המשכנתא היא ההלוואה הגדולה ביותר שלוקח אדם ממוצע במהלך חייו. מדובר בעסקה של כמה מליונים, שמחולקת על פני 20-30 שנה ברוב המקרים.

האפשרות הנפוצה ביותר לנטילת משכנתא היא דרך בנקים. הבנק הוא גוף פיננסי גדול שיכול להתמודד עם הלוואות הענק האלו. כעסק, הבנק עושה את הרווח שלו מהריבית שלווה משלם על הקרן. בכל מסלול משכנתא נקבע גובה ריבית שונה, מספר תשלומים שונה ומאפיינים נוספים.

האפשרות הפחות נפוצה היא בעזרת

הבנק מנסה לעשות את העסקה הטובה ביותר עבורו. המטרה של הבנק היא למקסם רווחים מכל עסקה. לכן חשוב להגיע לתהליך נטילת המשכנתא עם ידע מסוים במשכנתאות או לפחות עם יועץ משכנתאות מנוסה מטעמנו, שיכול להוזיל משמעותית עלויות גבוהות מאד שאתם עתידים לשאת אם תפעלו בדרך שגויה.

מי יכול לקחת משכנתא?

הבנקים רוצים לגבות את עצמם מפני סיכונים ולכן ישנם תנאים מסוימים לנטילת משכנתא. לא כל אחד יכול לקחת משכנתא בכל תנאי. הבנק צריך לדעת בוודאות שמי שלוקח משכנתא יכול גם לעמוד בה. הבנק שם לעצמו שני מדדים עיקריים:

  • הון עצמי – הון עצמי הוא סכום כסף שקיים אצלכם ונזיל למימוש בעת נטילת משכנתא. הבנק הגדיר מינימום של 30% מערך הנכס כהון עצמי.
  • מצב סוציואקונומי – הבנק רוצה לדעת בוודאות שאתם מספיק יציבים כלכלית בכדי לעמוד בהחזרים ומודד אותכם על פי מקום עבודה, שכר ויכולות כלכליות.

למה אתם צריכים יועץ משכנתא מקצועי?

כשנכנסים לתהליך נטילת המשכנתא מופתעים לגלות פרטים רבים. האזרח הממוצע יתקשה מאד להבין אותם. זה נכון ששיתוף המידע של היום מאפשר לדעת יותר, ושיש אנשים שיכולים להצליח להבין את התהליך בעצמם. אך זה דורש השקעת זמן אדירה. בדיוק לשם כך, ישנם יועצי משכנתאות מנוסים שכבר עברו מאות לקוחות, קראו מאות חוזים ויודעים לשים דגש על כל פרט חשוב.

כמה סיבות להיעזר ביועץ משכנתא:

  • יועץ המשכנתא עוזר ללקוח לעבור את הדרך בצורה חלקה ולהתגבר על מכשולי הבירוקרטיה.
  • יועץ המשכנתא יודע להוציא את המיטב בעת המשא ומתן מול הבנק על תנאי המשכנתא. תנאי משכנתא טובים יכולים להוזיל בטווח הארוך עשרות ומאות אלפי שקלים.
  • יועץ משכנתא יוכל לעזור לכם לתכנן נכון את הניהול הכלכלי שלכם כך שתוכלו לעמוד בהחזרי המשכנתא לאורך הזמן. לדוגמא, אם כרגע אם זוג צעיר בלי ילדים, עליכם לקחת בחשבון השפעה של כניסת ילד למשפחה (מבחינה כלכלית).