בואו להתייעץ איתנו
שפות:
דף הבית בלוג איך מעצב פנים מעלה את ערך הנכס?

איך מעצב פנים מעלה את ערך הנכס?

16 פברואר 2022

כל מי שיש ברשותו נכס, שואף בוודאי לדבר אחד: שערך הנכס יהיה הגבוה ביותר האפשרי. למרות שיש משמעות לנתונים ה"טבעיים" ולנקודת הפתיחה שלו, אין ספק שפעולות שונות שאתם מבצעים בנכס עשויות להעלות את ערכו במידה ניכרת. פנייה למעצב פנים היא אחת הפעולות המרכזיות שאפשר לחשוב עליהן בהקשר הזה, כפי שתבינו מיד – במיוחד אם עושים את זה נכון.

המטרה: להשביח את הנכס

מעצב פנים יכול לשפר משמעותית את נקודת הכלכלית של הנכס ולהגדיל את הסיכויים לביצוע עסקת נדל"ן מוצלחת ומשתלמת, אם מעוניינים בכך. הסיבה היא שביכולתו לבצע פעולות שונות לצורך השבחת הנכס, לרבות שינוי וארגון חללי הדירה, שינויים בריהוט או באלמנטים אחרים המרכיבים את משוואת העיצוב, וכמובן – כל אותם פרטים קטנים שיכולים לעשות הבדל גדול.

בסופו של יום, דירה שעוברת עיצוב פנים מקצועי מ-א' ועד ת' תיצור רושם ראשוני חיובי יותר בקרב כל מי שנכנס אליה: והרי ידוע שבחלק גדול מהמקרים, את ההחלטה לגבי קניית דירה מקבלים באופן בלתי מודע כבר בשניות הראשונות של הביקור בה. עיצוב הפנים יכול להבליט את החוזקות של הנכס ולבטל את הפגמים, אם יש כאלו, תוך יצירת תחושת "וואוו" של ממש בקרב כל מי שמבקר בו.

שיפור איכות החיים

אי אפשר להתעלם מהעובדה שחוויית המגורים או השימוש בנכס מסוים נגזרת במידה רבה מהאופן שבו הוא מעוצב. בין אם אתם מתכוונים למכור את הנכס ובין אם לא, באמצעות העיצוב תוכלו להתאים את אותו לצרכים שלכם, או אפילו לצרכים של כל מי שעתיד להשתמש בו בשלב כזה או אחר.

החדשות הטובות הן שפעולות מהסוג הזה עולות בקנה אחד עם הגדלת ערך הנכס, גם מבחינה כלכלית. אנחנו יכולים להעריך הרי איכות חיים, ונכסים שמציעים זאת צפויים להיות מתומחרים גבוה יותר מאחרים.

השקעה שמוכיחה את עצמה

אין ספק ששימוש בשירותיו של מעצב פנים כרוך בתשלום, וכך גם כמובן הפעולות השונות הנעשות בהתאם לתוכנית העיצוב על מנת לשנות, לעצב ולהשביח את הנכס. טווח המחירים כאן עשוי להיות רחב בכל קנה מידה, והוא תלוי בפרמטרים דוגמת מאפייני הנכס (גודל, מספר חדרים), הניסיון והמקצועיות של מעצב הפנים וכן הלאה.

השורה התחתונה היא שבחלק הארי של המקרים, מדובר כאן בהחלט בהשקעה שמוכיחה את עצמה. ההשקעה בשירותי המעצב עשויה להתבטל בשישים אל מול ההעלאה המשמעותית של ערך הנכס שהיא מציעה. זאת ועוד, היא גם עשויה להיות נמוכה ומשתלמת יותר מאשר פעולות אחרות שנעשות במטרה להשביח את הנכס: למשל, שיפוץ יסודי שלו.

אם אתם לא יודעים היכן להתחיל ומה לעשות (וזה בהחלט הגיוני), האתגר העיקרי שלכם הוא לפנות למעצב פנים מנוסה ומקצועי, ששמו הולך לפניו. דרכו תוכלו לקבל את מלוא הייעוץ, הסיוע והליווי, עד להשלמת המשימה.