בואו להתייעץ איתנו
שפות:
דף הבית בלוג יתרונות השקעה בנדל"ן בפריפריה

יתרונות השקעה בנדל"ן בפריפריה

4 מרץ 2019

השקעה בנדל"ן זה עסק יקר. המשקיע צריך להביא איתו הון ראשוני מכובד. עם זאת, התשואה בטווח הארוך נחשבת ליציבה והגבוהה ביותר ביחס לערוצי השקעה אחרים (כמו שוק ההון). איך אפשר להשקיע בנדל"ן גם אם אתם לא כרישים ובעלי הון רב? לא תאמינו איזה מציאות יש בערים הפריפריאליות בישראל.

הפריפריה בצמחיה מתמדת

המדינה רוצה להטיב עם אזרחיה. מחירי הדיור גבוהים, והממשלות בשנים האחרונות יזמו ויוזמות פעולות שונות בכדי לנסות להקל על הרוכשים, על מנת לייצר הזדמנות שווה לכל אזרח לזכות לגור בבית משלו.

המהלכים האלו מאלצים את הממשל להשקיע בפיתוח ישובים פריפריאליים או בהקמת ישובים חדשים, ולא רק ברמת הפנים אלא גם ברמת התשתיות והחיבור בין הפריפריה לשאר הארץ.

ניקח לדוגמא את כרמי גת. כרמי גת היא שכונה חדשה בקרית גת שהוקמה מצפון לחבל לכיש. השכונה כוללת כ-7,500 דירות, רובן בבניינים מרובי דירות. הממשלה יזמה בשכונה את פרויקט "מחיר למשתכן", מה שמשך תנועה רבה מצד רוכשים רבים לכיוון.

מיקומה של כרמי גת הוא אסטרטגי מאד. השכונה ממוקמת במרחק נסיעה קצר (דקות בודדות) מכביש 40 (במערב) ומכביש 6 (במזרח).

הנגישות לכביש 6, יחד עם תחבורה ציבורית זמינה בקרית גת (בעיקר רכבות), הופכות את כרמי גת לישוב פריפריאלי סופר אטרקטיבי, ומשנה לגמרי את התפיסה לגבי פריפריה. היכולת להגיע בקלות לכל מקום בארץ (ובעיקר לאזור המרכז) מעלה את הביקוש באזור, אך מחירי הנדל"ן בכרמי גת עדיין נמוכים יותר ביחס לערים אחרות במרכז הארץ.

יתרון נוסף לשכונה הוא המבנה הקהילתי שלה. שכונת כרמי גת מתוכננת ובנויה עם היבט של קהילה. המטרה היא ליצור חיבור בין תושבי השכונה, ליצור מעורבות בהתנהלותה ולרקום מערכת יחסים קלילה ותוססת ביניהם. ערבות קהילתית וחיים בקהילה משנים את כל חווית המגורים. ההרגשה של השייכות למקום ולקהילה מעלים את הערך המוסף של המקום בצורה משמעותית, ומושכים לשם זוגות צעירים שמעוניינים בחיים משותפים יותר.

ערים מרוחקות שעתידות להשתנות

ישראל היא מדינה קטנה. אם בשנות ה-70 וה-80 היה מאד מסובך להגיע מאזור הצפון הרחוק או הדרום הרחוק לאזור המרכז, כיום בעזרת תחבורה ציבורית וכביש 6 זמן הנסיעה התקצר משמעותית. אם במהלך 30 השנים האחרונות הצליחה המדינה לחבר למרכז ערים וישובים שהיו מנותקים לחלוטין, אז אפשר להעריך די בוודאות שבעתיד יכנסו לרשימה עוד ישובים רבים.

העתיד צופן שינויים משמעותיים שיכולים להקפיץ מחירי נדל"ן בערים מרוחקות, בהן כיום הנדל"ן זול יחסית. אם אתם בעניין של השקעה ארוכת טווח בעיר מרוחקת, יש לכם פוטנציאל אדיר לרווח. מה שכן, האסטרטגיה צריכה להיות נכונה, ובחירת העיר להשקעה צריכה לעבור דרך עבודת מחקר יסודית.