בואו להתייעץ איתנו
שפות:
דף הבית בלוג 3 יתרונות בהשקעה אלטרנטיבית

3 יתרונות בהשקעה אלטרנטיבית

16 פברואר 2022
3 יתרונות בהשקעה אלטרנטיבית not found

שוק ההון מעולם לא היה כל כך גועש וסוער כפי שהוא היום. הרבה יותר אנשים מבעבר מתעניינים בו ומחפשים את הדרך שלהם לגרום לכסף הנזיל שיש ברשותם לעבוד ולהפוך את עצמו לגדול יותר. אם בעבר מילים כמו שוק ההון או הבורסה היו מקושרים אך ורק למניות, מדדים או תעודות סל – הרי שכיום יש עוד לא מעט ערוצים ואפיקי השקעה שיכולים להתאים לכל אחד ומכאן אפשר להבין ולהסביר את ההתעוררות בהתעניינות בקרב הציבור הרחב. כיום אפשר גם למצוא השקעה אלטרנטיבית שכלל לא תהיה קשורה למניות אלא למגוון רחב של מסלולי השקעה אחרים שמתאימים לכל משקיע. בזה בעצם נבדלים ערוצי ההשקעה השונים הקיימים כיום – בכך שלכל אחד יש את המאפיינים והתכונות שלו ולכן הוא מתאים יותר או פחות לסוגים אחרים של מטרות וייעדים שהמשקיעים מציבים לעצמם.

היתרונות בהשקעות אלטרנטיביות

על מנת להבין מה היתרונות של השקעה אלטרנטיבית צריך להבין את אופן הפעולה של השקעות אלה לעומת ההשקעות המסורתיות דרך שוק ההון – 

  1. ההשקעות האלטרנטיביות מרוכזות בדרך כלל בעולם הנדל"ן המניב ויש כמה אפשרויות להיכנס אליו – להיות שותפים בפרויקט של בינוי או שדרוג מבנה ויש אינספור עסקאות כאלה גם בארץ וגם בחוץ לארץ. אחד היתרונות הגדולים הוא שאין צורך בהתעסקות יומיומית עם ההשקעה ובדרך כלל יהיה מי שינהל אותה וירכז אותה מול המשקיעים.
  • השקעה אלטרנטיבית יכולה להתאים גם למי שאין בידיו סכום כסף גדול במיוחד. גם עם כמה עשרות או מאות אלפי שקלים אפשר להצטרף לעסקת השקעה וכך לקחת בה חלק. כאשר לוקחים חלק בעסקת נדל"ן שיש מי שמנהל ומרכז אותה – לא צריך בכלל להתעסק עם שום פן של העסקה ואפשר להתייחס לעסקה כאל כזאת שקורית לטווח הרחוק.
  1. ההשקעות האלטרנטיביות משיגות בדרך כלל תשואות נאות, אך חשוב לזכור שבכל סוג של השקעה ולכן גם באלה האלטרנטיביות יש סיכונים שככל שהם יהיו יותר גבוהים כך גם התשואה תהיה גבוהה יותר. יחד עם זאת, מדובר בעסקאות שבדרך כלל לוקח זמן עד שיש התקדמות בהן ולכן הן נחשבות כעסקאות לטווח ארוך מה שנותן למשקיעים הרבה שקט נפשי בין שלב לשלב.

לבחור נכון את סוג ההשקעות

תמיד חשוב מאד לשים לב לסוג ההשקעה ולמשך הזמן שהיא אמורה לתת תשואה. על פי נתונים אלה המשקיעים או הלקוחות בונים את התוכניות הפיננסיות שלהן ומכאן החשיבות של ההבנה המעמיקה אודות אילו מטרות או יעדים אישיים השקעות כאלה יכולות לשרת. ברגע שמבינים את הקונספט של ההשקעות האלטרנטיביות אפשר להבין למה הן מתאימות ולפי מידע זה לבנות את תיק ההשקעות שיהיה הכי נכון ומתאים.